سوالات متداول

ضخامت های ورق های اینکونل قابل ارئه چقدر است؟

ورق های اینکونل می توانند در ضخامت های ۲ میلی متر الی ضخامت ۳۰ میلی متر برای صنعتگران گرامی تامین گردد. شفت ها و راد های فولادی اینکونل نیز از ضخامت های ۵ میلی مترالی ۱۰۰ میلی متر در بازار ایران در حال حاضر موجود می باشد.

کاربرد های مونل؟

کاربردهای فضایی

تولید و پالایش نفت

کاربردهای دریایی

ابزارهای موسیقی

ورق ها اینکونل چه گرید هایی دارد؟

ورق ها اینکونل در گرید های گوناگون ( اینکونل ۶۰۰ – اینکونل ۶۲۱ – اینکونل ۶۲۵ – اینکونل ۷۸۰ – و … ) می تواند مورد مصرف صنایع خاصی قرار گیرند که دیگر فولاد ها امکان استفاده در این صنایع را ندارند.

مونل ۴۰۰؟

مونل ۴۰۰ نشان دهنده مقاومت بالا و مقاومت در برابر خوردگی خوبی در محدوده محیط اسیدی و قلیایی نشان می دهد . همچنین دارای قابلیت انعطاف پذیری و هدایت حرارتی است. مونل ۴۰۰ به طور معمول در مهندسی دریایی، پردازش مواد شیمیایی و هیدروکربن، مبدلهای حرارتی، دریچه ها و پمپ ها کاربرد دارد. استاندارد های زیر تحت پوشش BS 3075، ۳۰۷۶ NA 13، DTD 204B و ASTM B164 قرار دارند.استفاده گسترده از مونل ۴۰۰ در واحدهای آلایندگی، یعنی در بخش واکنش در تماس با اسید هیدروفلوئوریک متمرکز شده است.

ورق های اینکونل و میلگردهای اینکونل در چه کشورهایی تولید می شود؟

ورق های اینکونل و میلگردهای اینکونل در گرید های مختلف صرفا توسط برخی کشور ها در جهان تولید می گردند و تکنولوژی ساخت این فولاد ها در جهان انحصار کشور های ایالات متحده امریکا، جمهوری فدرال آلمان و کشور ژاپن می باشد.

همچنین در سال های گذشته کشور چین نیز وارد بازار تولید اینکونل ها شده و اینکونل هایی نسبتا کم کیفیت تر نسبت به مشابه آلمانی، آمریکایی و ژاپنی به بازار مصرف این نوع فولاد در جهان عرضه می نماید.

سوپر آلیاژ ها در بازار ایران به چند شکل قابل تهیه هستند؟

سوپر آلیاژ ها در بازار ایران به شکل های مختلف همچون مقاطعی مانند ورق، لوله، و میلگرد فولادی قابل تهیه می باشد.

یک سوال از ما بپرسید

ما خوشحال هستیم که به سوالات مرتبط با سوپر آلیاژها پاسخ دهیم.